Kako je udruženje Roditelji obilježilo Svjetsku nedjelju dojenja

Kako je udruženje Roditelji obilježilo Svjetsku nedjelju dojenja

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Udruženje Roditelji u saradnji sa kancelarijom UNICEF-a u Crnoj Gori organizovalo je ove godine proslavu Svjetske nedjelje dojenja u četiri crnogorska grada.

Na centralnom događaju, konferenciji Značaj dojenja za postizanje Milenijumskih razvojnih ciljeva, održanoj 5. avgusta u hotelu Podgorica, govorilo se o temama povezanosti i značaju dojenja za zdravstvenu zaštitu majke i djeteta, olakšavanje ekonomske situacije u siromašnim porodicama, kao i dojenju kao dijelu reproduktivnog prava svake žene i usaglašenošću sa radnim pravom i zakonima Crne Gore.

Zaključci konferencije su da je podrška zdravstvenog sistema, najbliže okoline i porodice, ali i cijelog društva dojenju od presudne važnosti za povećanje procenta dojene djece u Crnoj Gori, ali i za poboljšanje položaja žena uopšte. Ukazano je da bi se sa edukacijom o ovoj temi trebalo krenuti već u školama, kao i da treba nastaviti sa edukacijom majki u toku trudnoće o tome šta ih čeka nakon porođaja i u toku dojenja.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Iz udruženja Roditelji je u toku Svjetske nedjelje dojenja najavljeno osnivanje vršnjačkog savjetovališta i otvaranje besplatne SOS linije za dojilje.

U toku Nedjelje dojenja predstavnice udruženja Roditelji su posjetile i Nikšić, Bar i Bijelo Polje, i tim prilikama razgovarale sa budućim roditeljima, trudnicama i majkama o dojenju, problemima sa kojima su se sretale tokom dojenja, kao i o podršci dojenju u zdravstvenim ustanovama u njihovim gradovima. Dijeljenji su materijali udruženja Roditelji o dojenju, kao i materijali UNICEF-a o roditeljstvu, trudnoći, porođaju i dojenju.

Svjetska nedelja dojenja je 2014. godine obilježena 22. put u preko 190 zemalja svijeta, pod sloganom Pobjednički gol-za cijeli život, sa posebnim akcentom stavljenim na Milenijumske razvojne ciljeve.

Medijski partner obilježavanja Svjetske nedjelje dojenja u Crnoj Gori bila je TV Vijesti.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”21549,21548,21547,21546,21545,21544,21543,21542″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

PROČITAJTE JOŠ:
Roditelji pitaju
Najčešća pitanja i odgovori vezani za roditeljske nedoumice iz različitih oblasti na jednom mjestu.
Udruženje roditelji

Udruženje Roditelji okuplja roditelje u Crnoj Gori da bi zajedno preispitali postojeće stanje i aktivno uticali na promjene u društvu.

CENTAR ZA MAME

Kutak za druženje, edukaciju i podršku / Programi za trudnice i mame / Podrška roditeljstvu / Individualna podrška