Razvojni centar udruženja Roditelji od ove sedmice počinje da radi po novom ljetnjem rasporedu, u toku kojeg će radionice biti održavana ponedjeljkom, srijedom i petkom, a dio njih će biti organizovan i ujutru, nakon što otpočne školski raspust.
I naredne sedmice će djeca predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta imati priliku da učestvuju u edukativno-kreativnim radionicama.
Besplatne radionice se održavaju u prostoru Biblioteke igračaka i Razvojnog centra u ulici Bracana Bracanovića 74/a u Podgorici. Zbog ograničenog broja mjesta, obavezno je prijavljivanje: email igrackoteka@t-com.me, broj telefona 020 22 10 00 ili u inbox Fabecook stranice Igračkoteka i Razvojni centar.
U ponedeljak 6. juna, u 18 sati počinje radionica namjenjena ranom razvoju djece Učimo kroz igru. Cilj ovih radionica je rana stimulacija kod djece od 3 do 6 godina kako bi uz pomoć unaprijed osmišljenih igara razvijali svoje potencijale. Takođe, cilj radionica je i razvijanje socijalnih vještina kod djece, druženje sa vršnjacima, zajednički rad i igra. Na ovoj radionici djeca će imati priliku da uče geometrijske oblike, boje, brojeve, ali i da vježbaju finu motoriku uz pomoć didaktičkog materijala. Radionicu vodi psihološkinja Jelena Kastratović, a broj mjesta je ograničen na 15. Mogućnost prijavljivanja imaju djeca predškolskog uzrasta.
Oblik, boja, slovo, ilustracija, fotografija elementi su koji nas vizuelno ukružuju bez obzira na to da li smo kući, u prodavnici, školi, ulici… Njihovim kombimovanjem bavi se serija radionica Mali svijet grafičkog dizajna koju vodi grafička dizajnerka Slađana Bajić-Bogdanović. Na radionici koja biti održana u srijedu, 8. juna od 18 časova, djeca će praviti poster na neku od zadatih tema. Učiće o posteru kao sredstvu komunikacije, formatima kao i njegovim obaveznim elementima. Mogućnost prijavljivanja imaju djeca osnovnoškoskog uzrasta, broj mjesta ograničen na 20.
Za petak 10. jun, u 18 sati najavljujemo početak serije novih radionica pod nazivom Hajde da budemo drugari. Djeca će na radionicama učiti o vrijednostima na kojima se zasniva drugarstvo i prijateljstvo, kao što su tolerancija i poštovanje različitosti, kao i osjećaju saosjećanja, a kroz različite interaktivne metode rada. Koje su to osobine kod nas i kod drugih koje su dobre i koje pomažu da imamo dobre odnose u društvu? Takođe će na radionici učiti o tome kako da rješavaju mirnim putem konfliktne situacije sa vršnjacima, kroz njihovu simulaciju, i kako da pomognu i sebi i drugarima ako se nađu u konfliktnoj situaciji. Radionicu vodi socijalna radnica Snežana Milačić. Mogućnost prijavljivanja imaju djeca od 9 do 14 godina, a broj mjesta ograničen na 15.