Predstava sa Lutkarske scene za djecu Gradskog pozorišta – Čarobni kamen (3+) biće izvedena u subotu i nedjelju, 13. i 14. septembra sa početkom u 12 h u Dodest sali Kulturno – informativnog centra “Budo Tomović”.
Tekst komada je, po motivima bugarske narodne bajke napisao Davor Dragojević, režiju i dramatizaciju potpisuje Davor Dragojević, dramaturgiju Milica Piletić, scenografiju i kostime uradila je Hristina Nedeva, scenski pokret i koreografiju Slavka Nelević, muziku Željko Radunović i Veselin Bogićević Frenki, a lutke Miroslav Cvetanov.
Igraju: Dejan Đonović, Vukan Pejović, Miloš Kašćelan, Itana Dragojević i Mirjana Spaić.
Veliki broj bajki i priča iz naroda, mada nastalih prije mnogo desetina ili stotina godina, govore o ljudskim vrijednostima, koje su savremene i nikada ne gube na aktuelnosti. Te priče ne služe samo da bi se djeci pričale prije spavanja ili da bi saznali nešto novo o ljudima i događajima iz pređašnjih vremena, njihovim običajima i kulturi. Mnogo je važnije da iz njih izvuku pravu poruku. Ova naša priča smještena je u brdima crnogorskim, govori o jednoj od najvećih ljudskih vrijednosti – prijateljstvu.
Ulaznice su dostupne online putem sajta Gradskog pozorišta, Google Play i App Store aplikacija, kao i na biletarnici KIC-a “Budo Tomović”. Radno vrijeme biletarnice: radnim danima od 9 do 20 h i vikendom dva sata prije početka predstave. Pauza: od 11 do 11.30 h i od 16 do 16.30 h. Kontakt telefon: 020 664 237 i 068551460.