A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
06/04/2016
3:43 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1661sp_Permalink sp_Print

Znam taj osjecaj… 🙁

Sta je tu je…ne moze iz ove koze u drugu…glavu gore,i cim prije u novo prikupljanje nalaza…

Da li trebas da ides kod njih na CT?

06/04/2016
4:42 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1662sp_Permalink sp_Print

Tacno tako…Jedva cekam nocas da izadjem malo na vazduh i da zveknem jedno pivo! Pa od sjutra plan i program za dalje. Do 14. mi je bolovanje, necu ici do tad na posao, taman malo da se odmorim od svega, napunim baterije,okrenem novi list pa Jovo na novo sve. Neka mi neko napise ako zna sta koristiti za sto bolji kvalitet sperme,(morfologiju) i kvalitet jajnih celija da stavim na spisak. 🙂

06/04/2016
4:52 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1663sp_Permalink sp_Print

To volim da cujem 🙂

Mi cemo vjerovatno sledece nedelje na CT,da muz uradi jedan spermogram…

A koristio je maku (i tablete i prah),ono sa kostunjavim vocem i medom,od vitamina cink+selen,vitamin E,vitamin C,beviplex,magnezijum,aspirin od 100 i ja i on,i on pije caj od crvenog zdravca,po solju uvece…vidjecemo kakav ce biti spermogram…

Sto se mene tice ja bas nista ne pijem (osim aspirina,s vremena na vrijeme) tamo od pocetka maja cu poceti da pijem macinu travu zbog histeroskopije (jer sam sklona polipima)…rekla sam ti da sam korigovala maximalno ishranu,na minimum svela slatkise,ubacila vise nekih salatica,i zitarica (mediterano iz Zdrave hrane) i hleb sam izbacila…uvela mnogo vise setnje (sakrila kljuceve od auta od same sebe) 🙂 

To je u sustini to…sve ovo sam pratila preko foruma,jer su manje vise sve zene tako koristile…jedino su vitamini od urologa…eto…

06/04/2016
6:34 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1664sp_Permalink sp_Print

Hvala ti Svetlo, jedva cekam da vidim hoce li biti bolji rezultat spermograma, izvjestavaj nas 🙂 Ja cu danas da se opustim ali totalno, pa od sjutra i ja da se bacim na zdravi zivot i tako to 🙂 Hvala na informacijama, bice zabiljezene u svesci, da se pocnu koristiti sto prije 🙂 Da nije tvoj muz radio ili neciji nalaz u KC? Jer i u Klinickom ima da se radi, ali ne znam da li je detaljan toliko. 

06/04/2016
6:39 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1665sp_Permalink sp_Print

Obavezno se javljam kad ponovi. Nije radio u KBC ni je dan…mada je nama urolog trazio iz Codre spermogram jer kaze da je njihov najtacniji,tako da je jednom kod njih,jednom u Ars,i jednom na CT,i sad je radio na CT. Ja ipak mislim da je na CT najtacniji,cak su nam jednom prilikom tako i rekli odnoso da nema potrebe da se rade privatno vec kod njih…

Nadam se da ce biti nekog boljitka na ovaj nalaz sad.

06/04/2016
9:06 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1666sp_Permalink sp_Print

55 bas mi je zao..nadala sam se da ces ti biti prva u ovoj godini sa naseg foruma sa kojom cemo se radovati. Vidim da si ti realna i vazno je da gledas dalje! Idemo ka cilju i nije vazno vrijeme koje prodje vec samo nas Cilj! :* 

Za poboljsanje kvaliteta j.c. ima svasta nesto, uglavnom su pritodni preparati. Maticna mlijec, maka (prah), koenzim Q10, ima i vitaminski preparat za zene Proxeed, on je oko 45€ pakovanje koje sadrzi 30 kesica, to je doza za mjesec dana. Nama je spermogram dobar ali skavako je mm koristio med sa kostunjavim vocem i povremeno selen i vitamin e. Spermogram je radio u klinici Life.

U principu, gledaj da se opustis sto je vise moguce i da za ovo vrijeme do narednog puta napunis baterije. Najbolje bi bilo da “zaboravis” da bilo sta treba da radis za pola godine 🙂 

07/04/2016
11:31 am
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1667sp_Permalink sp_Print

55 bas mi je zao.Nemoj da si tuzna,tu smo mi za tebe,jer se najbolje mi mozemo izmedju sebe razumjeti.Uf,koliko smo mi zene samo hrabre.

07/04/2016
11:34 am
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1668sp_Permalink sp_Print

Moj muz je 4 mjeseca pio proxed,cin,selen,Q10.Pravo da vam kazem,nalaz nije nista bolji.Sad mu je dr Radulovic propisao profertil umjesto proxeda.I rekao mu je da ti vitamini ne mogu mnogo ni da pomognu.

07/04/2016
11:37 am
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1669sp_Permalink sp_Print

I vitamin E pije.Ja sam zavrsila terapiju,u utorak idem da opet vadim bris,da vidim je li mi se makla eserihija.Tacno se bojim dok ja sve ovo zavrsim,isteci ce mi nalazi za konzilijum.Jer mi samo hvali histeroskopija.

07/04/2016
11:41 am
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1670sp_Permalink sp_Print

Ne pitah vas,pije li koja siofor.Ja ga pijem ima 20 dana,jer sam radila nalaz oggt,pa mi je bio povecan insulin u krvi.I zvala one na CT,oni min rekli da pijem siofor od 500,svaki dan uz rucak.To je sve od policisticnih jajnika.Ako ga neka pije,nek mi kaze da li osjeca nekepromjene.Meni se cini da se malo vise umaram,sad ne znam je li to od njega.

07/04/2016
10:20 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1671sp_Permalink sp_Print

Nešto se dešava sa forumom, jedva se snalazimSmile

55, žao mi je..ali samo naprijed,mi smo ovdje sve hrabriceSmile

216,ja pijem to godinama, imam insulinsku rezistenciju,nikakvih loših simptoma nećeš imati,pomaže u balansu čitavog organizma..

Ja sam posle one kiretaže 26.februara imala neko duže krvarenje skoro tri nedelje,a ciklus je bio 23.marta (makar smo tako pretpostavili, u toj zbrci krvarenja svaki čas), na pregledima sve u redu,da bih počela da krvarim prije dva dana,tamno braon, gotovo crno..na ultrazvuku dr vidi nešto u materici,kaže da je možda polipCryuradili smo betu, da se isključi trudnoća,negativna je, naravno..u pon.treba da idem na pregled ponovo, kaže da mi je zadebljan endometrijum malo više..ako bude polip,da li se to uklanja na histeroskopiji ili eksplorativnom kiretažom?jesi ti svetlo imala iskustva sa tim ili mi se čini? mislite li da bi to moglo da bude zbog estrofema kog sam pila za zadebljanje endometrijuma kao pripremu za transfer?postoji li nešto što mogu da uradim,neki čajevi ili nešto slično? pišite što god znate,skroz sam se uplašilaFrown 

07/04/2016
10:32 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1672sp_Permalink sp_Print

Vasilisa drago mi je sto si se javila…

Sto se tice polipa skida se histeroskopijom…meni je na prvon histeroskopiji dijagnostikovana mikropolopoza,i na toj prvon mi maknu 2 veca polipa a ostanu nekolika manja,dobijem terapiju (jazz pilule za kontracepciju 2 mjeseca) nakom ta dva mjeseca je ponovim i dobijem zeleno svijetlo za IVF odnosno sve cisto…

Ja cu histeroskopiju u maju da radim a krajem mjeseca sam planirala da ukljucim samo caj od macine trave po solju dnevno jer je ona baz dobra,ne znam da li ce pomoci ali iz iskustva drugarice taj caj joj je ocistio skroz matericu da doktor nije mogao da vjeruje…

Kazu za Femisan A kapi da su dobre ali ih nijesam koristila.. a ti polipi su dosadni,znaju da se vrate…

Ako dodjes do histeroskopije radi je na CT…

07/04/2016
10:36 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1673sp_Permalink sp_Print

Mi cemo ujutru na CT,da suprug uradi spermogram…a danas smo zavrsili skoro sve za konzilijum i cekamo da nas pozovu…

Zavrsismo urologa,briseve (mikoplasmu,ureaplasmu i hlamidiju),brisevi ce u ponedeljak biti gotovi,i samo nam ostalo u ponedeljak da muz uradi hormone…

Danas smo bili vrijedni bas 🙂

08/04/2016
9:44 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1674sp_Permalink sp_Print

Hvala ti puno svetlo 🙂 koliko razumijem, tebi će ovo biti treća histeroskopija..svaka čast..ja sam se uplašila jer ne znam ništa o tom zahvatu a i više sam istraumirana od svih zahvata 🙁 Radi se pod opštom anestezijom je li? negdje ranije pročitah ili mi se čini, da je za pola sata sve gotovo?

Znaju li usled čega se stvaraju polipi? Moj dr u domu zdravlja kaze da to hoće posle kiretaže nekad,jer ja ranije nisam imala problem sa tim, tako da me užasava pomisao da mi je to nekako “izazvano” 🙁

Smijem li sad piti macinu travu,dok krvarim ili da pustim da to prođe?

I meni je rečeno da se javim u junu za preostale,opet mi pade na pamet kako se pratimo:) Ali ako bude postojao ovaj problem,vjerovatno će sve pomjeriti.. 🙁 kako god,samo da bude u redu..

ljubac ženskeKiss

08/04/2016
10:08 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1675sp_Permalink sp_Print

Pripremam se za drugu vantjelesnu…

Nemoj piti macini travu dok krvaris,ona se pije tih 20tak dana dok nema ciklusa. Mislim da mozes zdravac da pijes.

Sto se tice histeroskopije samo opusteno…samo proces traje nekih 15 min,sa svim onim pripremama u sali. Uspavaju te tj. totalna i ti pajkis 🙂 probudis se i sve gotovo… 🙂

A polipi znaju biti tako dosadni i znaju se vracati…ja sam tome sklona prvenstveno zbog te mikropolipoze (vise manjih polipa) pa su mi tada rekli da to uvjek imam u vidu.

Ne brigaj za histeroskopiju 🙂

08/04/2016
1:24 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1676sp_Permalink sp_Print

Uh ovaj portal tako smotan sad ne umijem da se snadjem uopste. SVetlo koliko sam shvatila danas si na Cetinju? Kako prodje? Sta je bilo javljaj.

Vasilisa nista se ne sjekiraj oko histeroskopije, ja sam je radila u januaru, isto sam se bila bas prepala jer je to ipak operacija i mislila sam ko zna sta ce mi naci. Nista strasno, u 9 ako pocnes u pola 10 ces se probuditi i biti potpuno svjesna i sve gotovo, i u 12 te pustaju, jer od anestezije mozes biti malo osamucena. Ja sam bila kao drogirana 😀

Inace nasli su mi polip mali na samom pocetku grlica i nekako sam imala neki oblik materice od rodjenja takav pa su mi i to ispravili, a nista od toga se nije vidjelo na UZ niti ginekoloski. Zbog tih zahvata me malo bolio stomak dan dva, ali opet kazem nista strasno,kao kad je ciklus.Ja sam imala bas bolne cikluse i otkad sam to makla nista me ne boli.

Ja inace odmaram, prekinula sam terapiju progesteron u srijedu, pa cekam da pocne ciklus jos ga nema niti me stomak boli, bolio me ubijao dok nisam uradila betu i sad nista, boze luda organizma… Koliko sam citala treba da pocne dva tri dana nakon prestanka terapije je li tako?

Ja ne pijem nista od cajeva bez samo dosta vode, inace najkon ciklusa mi rekose da je na CT obavezna procedura pregled da se vidi je li sve ok nakon terapije i analiza i savjeti sta raditi da bi drugi put bile vece sanse za uspjeh. Tako da bas jedva cekam to da vidim sta ce mi reci…

08/04/2016
3:08 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1677sp_Permalink sp_Print

Evo me…sad stigla sa CT…vracali se za NK preko Ceva pa sam se bas umorila…

I,ne znam sta bih vam rekla…sto se tice spermograma sve one stavke su vidno bolje osim onog najbitnijeg tj normalna forma je pala skroz tj 0%…

Doktor predlaze da se do postupka zamtzava sperma jer ima fin broj ukupni pa bi se moglo nesto izvuci…

08/04/2016
3:17 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1678sp_Permalink sp_Print

A je li radio do sad na CT nalaz? Ne mogu da se sjetim ali mislim da si rekla jdenom Ars, jednom Life i jednom CT? Ako uporedjujes uporedjuj samo sa tim sa CT jer je taj njihov metod bas strog to su mi svi rekli. A iskreno svidja mi se ta ideja za zamrzavanje, bas sam se pitala sto nekom ko ima los nalaz tako ne urade nekoliko puta da nalaz i iz toga se izvuce najbolje…Sta ti je jos rekao dr? Sto si sad bzv nema toga, tek si pocela, ajmo poletno, bice sve ok! 🙂

08/04/2016
3:38 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1679sp_Permalink sp_Print

Bas sam se bila iznervirala ali sam se sad smirila…

A spermogram je u odnosu na prosli isto sa CT od prije mjesec dana…a samo smo jednom radili u Ars u vrijeme postupka…

Doktor kaze da se ne sjekiramo jer nam sad stres nije potreban…

Vidjecemo…

Za sta je koenzim Q10?

08/04/2016
3:53 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1680sp_Permalink sp_Print

Pozdrav drugarke moje. Evo nekako uspeh da se javim.

55 bas sam imala osecaj da ce uspeti, bas sam se rastuzila kad sam procitala.  Ali sta je tu je, idemo u nove pobede. Napravi sebi plan, strategiju sta ćeš sve da radis ovih 6 meseci.  Ja sam npr.prosle godine cim sam izašla iz bolnice odmah pocela sa pripremama. Iako sam se raspadala od tuge.  Odmah sam počela sa smokvama u maslinovom ulju. Onda sam do samog postupka pila omega 6 , q10 ali ne bas sve vreme čini mi se od 20mg. Onda b6 vitamin. Svaki dan po kesicu suncokretovih semenki. Letos sam se trudila svaki dan da plivam po sat vremena, organizam da oporavim od trudnoće i da se nakupim D vitamina.  Dva litra vode obavezno.  Nekako mi je ta priprema davala snagu.  Da i cajeve macinu travu, c.zdravac sam pila celo leto. To mi je doktorka predložila da bih imala vise antralnih folikula. Ako se setim jos cega pisem.

Histeroskopiju bih svakome preporucila da odradi. Ja sam radila privatno kod doktorke i dobila sam cd na kom je sve snimljeno.  I tek kad sam to odgledala shvatila sam kako je to odlično i bezbedno i da treba da se odradi.  Meni je seckala pregradicu i to sve dok se radi nema krvi, kao pliš da sečeLaugh A da ne pričam da me stomak nije ni presekao a kamoli zaboleo posle intervencije.

Vasilisa nista ne brigaj nego pripremaj sve sta treba od nalaza i zakazi je na vreme. 

Eto drage moje pozdrav iz horizontale od nasKiss

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
5 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner