A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
04/04/2016
7:44 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1641sp_Permalink sp_Print

Evo mene ranoranioca, lijezem u 21.00 budim se u 7 🙂 , Jaco i meni je portal potpuno poludio, stigne mi na mail kad je neko nesto novo pisao pa tako vidim, inace se ne bih snasla. I na kompjuteru mi je tako.

A sto se tvoje digresije tice, moze biti test lazno pozitivan, ako se uradi dok je HCG injekcija ili kako je mi znamo- stop injekcija, jos u organizmu, onda pokaze pozitivan a mozda nema trudnoce. Toj injekciji treba 14 dana da izadje iz organizma. Znam licno curu kojoj je pokazalo pozitivno a nije bila trudna. Ne znam kako to nazvati bez lazno pozitivan:). A za lazno negativan znamo, hormon HCG plod pocinje da luci nakon sto se lijepo ugnijezdi a to se desava negdje 8,9 dana nakon transfera. Mora se cekati bar jos tri dana, dakle bar 11 dan, da se urati kucni test koji ce biti relativno relevantan. Ali to naravno je pravilo, nije svim zenama tako, mojoj rodjaki je 7 dan nakon ftransfera dvije blastociste pokazalo pozitivan, jer je nosila blizance i sve se duplira. 🙂 Nakon svih tih prica koje sam cula i procitala ipak je najbolje uraditi betu kad ti je receno, moliti se da ti ne pocne ciklus u medjuvremenu, pa sta bude:) 

E da vas pitam, posto ja stavljam utrogestan vaginalno 3×2 i svaki treci dan injekciju progesteron depo, da li to moze da utice na menstruaciju da kasni? Mislim znam da od svega sto je u nama moze naravno, ali me interesuje konkretno za progesteron, da li postoji neko pravilo kad se on koristi u tako udarnoj dozi? Nasla sam negdje da se on daje bas da bi bila sto bolja implantacija i da ne bi bilo krvarenja i cim prodje14 dana od transfera, prestaje se s njim ako nema trudnoce i onda pocne ciklus dva tri dana nakon prestanka….Pa ne znam kakva su vasa iskustva. Ja sve cekam da dobijem, mislim ako me dobijem da ce mi to biti prvi znak…

04/04/2016
12:16 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1642sp_Permalink sp_Print

I meni je portal poludio,jedva se snalazim.A kada se utvrdi trudnoca,je li se ide kod njih na CT svih 9 mj,ili trudnocu vodi izabrani ginelolog.

04/04/2016
1:04 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1643sp_Permalink sp_Print

Mislim da ti je vodi izabrani ginekolog.

04/04/2016
1:56 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1644sp_Permalink sp_Print

55 imas sve lijepe simptome..opusti se jos koji dan i drzim pesnice da sve bude kako zelis! 🙂

ja sam uradila kucni test 12.ili13. dan od embrio-transfera i bio je negativan i bas sam bila bezveze.. Beta je na 15.dan bila pozotivna, tako da nemoj se opterecivati s tim! Bas je svaki organizam za sebe, a i zavisi od starosti embriona koji su vraceni. A i tad se ne zna jer se nekad embrioncici “zakace” dan kasnije-ranije nego sto je to u teoriji..tako da uzivaj i cekaj da ne dobijes 🙂 

Ja sam isto tako primala progesteron depo na tri dana i utrogestan tri puta dnevno. Ukoliko beta bude negativna onda ces prekinuti svu terapiju i sticice ciklus za koji dan. Neke cure prokrvare i prije bete..opet sve zavisi od organizma. Nemoj da mislis sad na to! 

04/04/2016
2:35 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1645sp_Permalink sp_Print

Hvala ti Breskvice, svaki cas idem do wc da vidim ima li sta, jer je jedino sto osjecam onaj bol pred ciklus. Nista vise. Vidjecemo sta ce biti uskoro, ja danas vise ne racunam, ne racunam ni petak jer cu tad da radim, pa u glavi sebi govorim jos tri dana 🙂 iako ima vise 🙂 koliko se ceka rezultat bete u Klinickom? Ako nije isti dan koliko je privatno i je li u privatnoj isti dan rezultat?

04/04/2016
2:47 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1646sp_Permalink sp_Print

U NK je privatno 20€,ja sam je radila u bolnici,na uput,jer privatno bude gotova za 4 sata (recimo ako se radi oko 8 u 12 bude gotova) a u bolnicu sam je radila oko 9 i gotova bude oko pola 2-2…

Sto se tice vodjenja trudnoce,drugarica moja je isla na nekolika pregleda u kliniku u koji je radila vantjelesnu a kasnije kod svog ginekologa.

04/04/2016
3:55 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1647sp_Permalink sp_Print

I ja sam uzela uput, nego mi neko rece da se beta u Klinickom ceka po dan dva, a ja treba da je radim u petak, nema sanse da cu rezultat da cekam do ponedjeljka. Ako ne dobijem do tad, ako dobijem uradicu je u KC radi reda.

04/04/2016
4:51 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1648sp_Permalink sp_Print

Mozes i u Klinickom da vadis i zamolis da ti nalaz bude sto prije moguce jer si radila ivf, tako sam ja i nalaz mi je bio oko 12h gotov, cini mi se, a vadila sam krv oko 8h tog jutra.

Ako si iz Pg i oces da sebe postedis maltretiranja onda mozes da vadia u In vitro. Oni ti izvade krv i za maximalno 2h ti stize nalaz, i to jos mozes da im kazes da ti na mail posalju. Beta im je 13€.

04/04/2016
11:51 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1649sp_Permalink sp_Print

55 u pravu si. Skroz sam zaboravila na sop injekccije, ali ja sam njih uvek dobijala dva dana pre punkcije tako da sam znala da npr 9dan od et nema sanse da test buse lazno pozitivan. Ja sam se bas puno namucila sa testovima. Prvi Ivf sam ga odradila 11 dan nakon et i odmah je pokazao drugu crtu, dok sad ovaj put sam ga radila 9 dan nakon et i videla se jedna toliko bleda crta koju sam samo ja uspela da vidim. I onda sam test radila svaki dan do bete i cini mi se da je tek na 13 dan od et bila bleda neka crta. Samo da napomenem da ja dan transfera racunam kao nulti dan. 

Tvoji simptomi su obecavajuci, nadam se da ti ciklus ne kasni zbog utrogestana nego zbog trudnoce. Znam par devojaka koje nisu docekale da rade betu, bile su na utrogestanu a ciklus im je krenuo. Bice ovde lepih vesti, mora… odavno ih nema. Idemo sad jedna po jedna vucem vas!!!SmileSmileKissKiss

06/04/2016
8:08 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1650sp_Permalink sp_Print

Evo mene, 12 dan nakon ET, nikakvih simptoma osim sto me i dalje boli stomak kao da cu svaki cas dobiti,ali jos nisam,trebalo je u ponedjeljak…. Malo boli pa prestane pa sve tako. Ostalo nista…Od danas i zvanicno mogu da uradim test kucni, ali necu,jednom dok smo pokusavali prirodno sam uradila i sad imam fobiju od testa i jedne crte. Tako da cekam petak i betu 🙂 Sta ima kod vas? Svetlo nema te da se javis, 216 jesi napravila plan 🙂 Jaco mirujes li ti sad? Breskvice :*

06/04/2016
8:20 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1651sp_Permalink sp_Print

Ja,evo uspjeh nekako da se konektujem,vidim da se forum promjenio,bio je bolji stari 🙂

55 pratim tvoje objave,mislim da ce to biti dobitna kombinacija 🙂

Mi cemo sjutra kod urologa,odmarali smo prosli mjesec sto se nalaza tice 🙂 a vec sad se bacamo u “akciju” 🙂

06/04/2016
8:51 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1652sp_Permalink sp_Print

Svetlo meni ovaj portal lici sad kao da je neka smetnja jer nista nije razdvojeno sve jedno preko drugog pise uzas, ali nor s drugog telefona koji nema profil na portalu izgleda normalno,kao prije, bas ne znam sta je problem. Ja kazem,preko maila udkem na link inace se ne bih snasla. Super,znaci napunila si baterije sad u nove pobjede, izbaci slatkise sto manje ih jedi preradjeni secer i sto vise vide,2,3litra dnevno, i one napitke sto sadrze elektrolite, ima ona aqua viva sa elektrolitima, to sve zbog policisticnih i opasnosti od hiperstimulacije. Ti si primala istu terapiju kao i ja a ti si dobila hiper ja nisam, mislim da je dosta zahvaljujuci i ovome, nalivaj se vodom koliko mozes i ovim picima sa elektrolitima. To kad pocnes stimulaciju. I sto vise proteina, jaja i piletina su mi se smucili 🙂 To je za kvalitet j.c , ostalo sve normalno. To je sve sto sam ja radila i dobila sam 16j.c, od toga 15M2 kvaliteta 😉 Joj jedva cekam da pocnes.Laugh

06/04/2016
11:00 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1653sp_Permalink sp_Print

Ja sam bila otkucala post i kao ga objavila a sad vidim da ga nema 🙂 i meni je forum skroz zamjenjen…isto mi je sve jedno preko drugog i skroz dolje na kraju mi je polje za pisanje…a stize mi na mail ali odgovaram preko pocetne strane foruma…

Dosta sam korigovala ishranu prosli mjesec,tako da vaga pokazuje -4kg 🙂 a ja sva srecna…jos nekih 3-4kg i to je to…

A sto se tice policisticnih jajnika,kod mene nema ni govora o njima,vec su mi na stimulaciju odreagovali kao policisticni,sad bas kad sam bila na CT,doktor kaze “nema govora o tome da su policisticni” cak su mi u Ars rekli da imam neku paraovarijalnu cistu,i ja to pomenem na CT a dr kaze nje nema niti ima bilo kakvih tragova da je cista postojala 🙂 🙂 🙂

06/04/2016
11:15 am
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1654sp_Permalink sp_Print

Moja tetka koja je radila VTO u inostranstvu isti slucaj kao ti, nema PCOS ali su tako odreagovali i ovo sto sam napisala gore su njeni savjeti, trebalo je da joj odloze vracanje zbog toga, i doktor joj je uz terapiju rekao da tih pet dana pije takva pica sa elektrolitima,i uspjela je,vratili joj dvije blastociste i sad ima preslatke bebice. Onda sam i ja pila to i rekla sam doktoru gore da pijem:) I on mi rekao kao ok moze  ali su one infuzije koje sam primala zapravo to.  Tako da ne moze da steti:) 🙂 Uh ,kad pocinjes zvanicno sve, kakav je plan? 🙂 

06/04/2016
11:20 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1655sp_Permalink sp_Print

Da,da,razumijem i imacu to u vidu,inace sve biljezim u jedan notes,zdrave recepte,savjete i sve sto je dobrodoslo za postupak 🙂

Nijesmo jos zavrsili konzilijum 🙂 skoro su nas zvali,ali nijesmo imali polne hormone,tako da sjutra idemo kos urologa,nadam se preksjutra da ce muz uraditi horone,i da cemo u petak zavrsiti briseve…histeroskopija je za maj,tako da kontam da necu poceti prije juna…a obzirom da su prosle godime tada pocinjali odmori ne zelim da razmisljam kad krecem sa stimulacijom da se ne iznerviram 🙂

Dako ugrabimo prije odmora 🙂 

06/04/2016
2:25 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1656sp_Permalink sp_Print

Drage zene evo me sa vijestima. Nazalost nijesu dobre….Juce sam se cula sa dr i rekao mi je da 12. dan treba da pokaze test, i ja sam uradila betu…1,2…. Danas cu malo da odtugujem, pa za 6 mjeseci opet….Ipak me moj osjecaj nije prevario…

06/04/2016
2:37 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1657sp_Permalink sp_Print

55 kad si radila betu?

Ja bih ipak sacekala taj 14ti dan i odradila je… jesi li zvala na CT?

06/04/2016
3:34 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1658sp_Permalink sp_Print

Dr mi je rekao da mogu da uradim dana, danas je 12 dan nakon Et i pokazalo bi, rekli su mi da prekinem terapiju i cekam ciklus….

06/04/2016
3:37 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1659sp_Permalink sp_Print

Bas mi je zao…a bas sam mislila da tu nece biti problema…

Idemo ti i ja zajedni u novi postupak! 🙂

Pokusaj makar da se ne nerviras,mada znam da je nemoguce…ali…

06/04/2016
3:41 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1660sp_Permalink sp_Print

Oplakala sam turu i sad sam skroz ok. Idemo dalje u nove pobjede, ovaj put nesto sam znala da nece uspjeti.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
2 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner