A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
25/03/2016
10:56 am
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1581sp_Permalink sp_Print

I da li je potrebno da muz radi spermokulturu.

25/03/2016
10:57 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1582sp_Permalink sp_Print

Dva mjeseca vaze…a sama histeroskopina godinu dana.

Dva mjeseca su ti oni nalazi opsti sto trebaju za histeroskopiju.

25/03/2016
3:19 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1583sp_Permalink sp_Print

Drage moje devojke

E, evo i ja da se javim i da vas pozdravim.

Nisam se javljala jer sam bila u bolnici petnaestak dana, cisto preventivno da nas doktor prati u vreme kad sam prosle godine izgubila bebe. Hvala Bogu sve je ok, mi lezimo, odmaramo i brojimo dane kao u vojsci Smile

Pre svega zelim da pozdravim Marinu i da prokomentarisem da se u svemu slazem sto je pisala u poslednjem postu. Nasa borba je veoma iscrpna i duga, ali nikada ne treba da gubimo nadu i da odustajmo.

Svetlo draga kako si nam ? Rekla sam ti i u ranijim postovima ne sekiraj se oko spermograma, pa nas je bio katasrofalan, morfologija uzas, ali cak i takvi spermatozoidi mogu ISCI metodom da oplode dobru jc.

Breskvice vidi sa doktorkom pa odlucite kad da krenete. Doktorka ce najbolje znati. Ona ne voli a mislim i da ne radi postupke tokom leta. Kaze da su manje uspesni, a pogotovo kad je los spermogram on se pogorsava usled letnjih temperatura.

55 sa srecom! Da povuces dobitnicki niz u ovoj godini pa onda za tobom i sve nase ostale clanice!KissKissKiss

 

Ostale devojke pozdrav, puno brojeva ima pa ne mogu da pohvatam ko je ko Wink

25/03/2016
4:12 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1584sp_Permalink sp_Print

Evo me sa novostima, sjutra transfer oko 9,pola10, jaoj imam tremu 🙂  Malo mi bzv sto je na treci dan a ne na peti ali doktori znaju bolje od mene vjerovatno 🙂 🙂 Jaco kakva je vama bila morfologija i kad su ti vratili? 

25/03/2016
9:32 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1585sp_Permalink sp_Print

55 srecno sutra!! Nama je dva meseca pred Ivf morfologija bila O%, sad na punkciji nisu rekli dal se to nesto popravilo, samo da je bilo isto losa ali svakako za postupak ima itekako materijala.

Nemoj da te brinu trodnevni embrioni, meni su oba puta doneli srecu, najbolji su mi trodnevni osmocelijski uvek se primeLaugh

25/03/2016
9:54 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1586sp_Permalink sp_Print

Svetlana tek sad procitah u ranije komentare da moras da smrsas.A moram i ja,rekao mi je dr na Cetinje.Visoka sam 164 a imam 75 kg.Vec sam smrsala 3 kg.

25/03/2016
9:55 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1587sp_Permalink sp_Print

55 srecno.Drzimo palceve za sjura.

25/03/2016
10:10 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1588sp_Permalink sp_Print

55 srecno sjutra 🙂 ne sjekiraj se…

Ujutru kad se probudis duboko udahni kazi sebi da ides po svoje bebe i tremu ostavi kod kuce…

Tamo kad legnes sjeti se ovog sto sam ti napisala i za toliko ce sve biti gotovo 🙂 eto toliko :*

216 jeste,rekao mi je da smrsam…i ja sam smrsala nekih 2-3 kg,on kaze odresi sebi kilo mjesecno i sasvim je dovoljno za organizam.

Kako si smrsala? Jesi li na nekoj dijeti ili izbacila ne zdravo?

Sto se tice one smermokulture ja bas ne znam…mislim da je moj muz nije radio,za konzilijum ti ne treba ako ako bude trebala za CT reci ce ti sigurno.

Jesi li zakazala konzilijum? Moj sestri su rekli da zakazuju za septembar,pa odmah to zavrsavaj.

25/03/2016
10:35 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1589sp_Permalink sp_Print

Nijesam na dijeti,smanjila hleb i slatko,i bacila se u setnju.A za konzilijum imam vezu.A stvarno sramno kad zakazuju.

26/03/2016
1:05 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1590sp_Permalink sp_Print

Evo mene, ili aj da kazem nas troje 🙂 Stigli sa Cetinja, transfer bio jutros, vratili mi dva embrioncica jedan osmocelijski jedan devetocelijski. Sad evo lezim odmaram malo me je ova injekcija progesterona osamutila, ali sam happy 🙂 🙂 Pricajte mi sta sad da radim? 🙂 Svetlo bas sam bila takva totalno raspolozena sa mislju idem po djecu 🙂 🙂

26/03/2016
1:14 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1591sp_Permalink sp_Print

55 BRAVO i SRECNO 🙂 super je sto su vratiki dva tako dobra…

Reci mi kakav je bio transfer? Koliko si lezala i tako to…vjerovatno je isto kao i meni sto je bio u ars ali eto da znam…jesu li ti ukljucili sad utrogestan ili nesto?

Sledece sto treba da radis je nista 🙂 odmaraj…gledaj filmove ilo citaj…nikakav posao nemoj da obavljas…do kupatila i to je to…nemoj mnogo da unosis vitamina C, tj manje jedi ovij dana pomorandzi,kivija,limuna…

Odmaraj i samo odmaraj 🙂

Bas se osjecam nesto hepi 🙂 zbog tebe! 

Odmaraj

26/03/2016
1:39 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1592sp_Permalink sp_Print

E ovako ti je bilo, ja sam nakon punkcije jajnih celija dobila utrogestan da pijem po dvije tri puta dnevno, i ono ostalo sto sam ti rekla, primala sam i infuziju, danas posljednju. A danas dosla gore u pola 9, poslali me u sobu sa muzem, ja se spremila, bila do 9. Transfer mi je bio zakazan u 9:15 🙂 Onda je dosla Dragana, embriolog, sjajna je, objasnila mi lijepo da od 10embriona 5ih se razvija skolski ono super, cetiri osmocelijsla i jedan devetocelijski. E ovih ostalih pet slabije, oni su juce bili cetvorocelijski i danas isto takvi. Ali mi je rekla da ce ona da nastavi sve da ih kultivise do petog dana i onda koji predju u blastociste da zamrzne. Onda me je pitala koliko bih da mi vrate, ja rekla pa kad vracaju treci dan onda bar 3 🙂 I onda je dosao doktor,koji je na UZ vidio da su mi jajnici i dalje ogromni i rekao dva vraca nema sanse vise. Kad sam ga pitala zasto dva rekao mi je ovo:” Da li si spremna da maknes jedno ako se sva tri prime?” ,ja naravno rekla NE, on kaze -e pa onda cuti 🙂 Tako da sam cutala. Lezala sam preko sat vremena na stolu nisam mrdala, taman za to vrijeme primila infuziju, nakon toga progesteron injekciju i to je to. Dali mi otpusnu listu na kojoj pise da utrogestan koristim po dvije ali sad vaginalno, dostinex dok ga ne ispijem, folan i progesteron injekcije svaki treci dan do bete. Je li tako tebi bilo? I ja sam bas srecna, nekako me strah da mrdam:) Embriolog mi je rekao dva dana naredna bas mirovanje najjace , jer tek na 6 dan on puca i lijepi se za metericu. A meni je danas treci. Mada to nista ne mora da znaci kome hoce hoce, kaze sestra jedna cura je nakon transfera otisla za H.Novi na motoru i ostala trudna, tako da sve je moguce 🙂 Cool

26/03/2016
1:49 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1593sp_Permalink sp_Print

55 odlicno!

Kod mene nije bilo tako…ja sam nekako bas ne zadovoljna ali ne znam da li smijem da pisem zbog cura koje su u Ars?

Nijesam primala progesteron…vec samo utrogestan po 200mg 3puta dnevno vaginalno…

Kako si sve detaljno objasnila sad sam vec zadovoljna sa njima 🙂  i sigurna sam da nijesam pogrijesila pri izboru…

Samo odmaraj…ovo je nesto najbitnije u ovom trenutku!

26/03/2016
2:08 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1594sp_Permalink sp_Print

A nema to veze, sve kako koga zakaci, ali sam ja od starta bila necu u privatnu jer, naravno, jeste njima cilj da ti pomognu, ali im je isto cilj da ti uzmu sto vise para. A sto se Ct tice bukvalno ni ja,niti zene s kojima sam gore trenutno, ne mozemo reci jednu ruznu rijec ni za doktora ni za sestre ni za koga zaista, svi su pre preljubazni i paze zene stvarno dobro, sto je jako bitno. I pozitivni su i mozes s njima da pricas i da pitas sta te god zanima. Mene je npr juce embriolog zvaoda mi sve objasni lijepo kako se koji razvija, znaci ne gledaju na tebe kao na nekog ko pojma nema ni o cemu. Cula sam da j nekim klinikama su bas doktori onako strogi i nemas slobodu da pitas, ne bi ja to mogla sanse nema….

26/03/2016
3:05 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1595sp_Permalink sp_Print

55 navijamo da se prime embrrioncici Kiss

Svetlo zbog tebe sam se javila samo da kazem da mi je bas milo sto sad radis na Cetinju. Sve sto ste pisali ovde u predhodnoj klinici mi nekako nije bilo to to. Mnogo vas je mladih, premladih devojaka uletelo u hiperstimulaciju i onda su vam odmaah smanjivali postotak uspesnosti zbog odlaganja transfera. Ali  ne sumnjam da ima mnogo devojaka koje su gore uspele.

Oba puta terapija mi je bila utrogertan 200×3, progesteron na treci dan, sve kod doktorke primamo fraxiparin bez obzira na trombofilije, a kazu da on pospesuje implantacijju i dexazon korikosteroid koji sluzi da obori imunitet organizma da sto bolje primi embrion. A da ne kazem da sam pre postupka isla na grebanje materice da se  pospesi implantacija embriona. Sta vise da ocekujem, sve sto postoji doktorka je uradila i Hvala dragom Bogu da je uspelo. Izborom klinike mi nije bilo bitno privatno ili drzavno samo dugo istrazivaje profesijonalnosti doktora koji ce nam postupak raditi. Da napomenem jos da uspesnost Ivf postupka zavisi i od starosne dobi pacijentkinje a ja sam starija od nekih devojaka ovde i do 10 godinaWink

26/03/2016
4:48 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1596sp_Permalink sp_Print

Jaco,hvala na postu i nadam se da me razumijes…

Ja sam totalni laik bila kad sam usla u sve ovo…ali…kad logicki razmislis treba da znas da ako je na kotroli estradio bio 462 ma sledecoj skoro pa 1700 da bi trebalo nesto da se promjeni u terapiji…cak se odlicno sjecam da sam se tada javila i da si mi i ti rekla da bi trebalo da mi smanke nesto…

Onda ta hiper.. pa onaj mjesec kad je sve ok ali oni jednostavno moraju na kongres…pa onda ma dan transfera niko mi se ne glaska,gledam u tel kad ce da zazvoni i nista i slucajno ih zovnem u pola 2,znacu u 13:30 oni kazu vidimo se u 15:30…sva sreca pa sam iz NK…i tamo mi vrate embrione i dr.Crnogorac me pita jesam li popila terapiju ja u cudu kakvi terapiju a trebala ujutru pa na podne da popijem utrogestan i jos nesto…

Mi smo sad dosta osjetljive i meni je to bas dosta zasmetalo…

Kap koja je prelila casu je bila ta,kad sam otisla nakon neuspjele bete da vidim sta  mi treba doktor bukvalno sablonski izvuce list i kompjutera sa nalazima i kaze ovo odradi pa se cujemo…ja onako pogledam list i kazem pa ja imam dosta ovoga,on onda prekrizi ono sto imam i kaze ovo ostalo…i najbolje u Beograd da idete…

Ma nije problem otici i ici za BG ali ne volim taj sablonski rad…nijesmo mi sve iste…nikom nije ista terapija isti problemi i sve ostalo…ne moze ovo semski da se radi…

Odem na CT i doktor kaze “ti si proresetana maximalno sa nalazima,nista ti ne treba samo hormoni i brisevi koji su istekli” 

Opet kazem da nije problem da se svi nalazi rade potrebni ali ne volim to ofrlje sto bi se reklo…

Eto…

Oni na CT su super…ja sam prvu htjela kod njih ali eto podjoh u Ars zbog Janjica jer sam bila njegov pacijent u NK…

Sjecam se kad sam pocinjala on me zove da pocnem kontraceptivne da pijem jer je ona na odmor…da mi je sadasnja pamet ne bih ih pila vec bih cekala mjesec ili dva prorodnih ciklusa…

Zato zene koje ste u postupku ne zurite ni sa cim…neka se stvari odvijaju prirodnim tokom 🙂 

Oduzih 🙂

26/03/2016
5:22 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1597sp_Permalink sp_Print

Svetlo zaista ti se divim kako si sve to cutke prezivjela, ja bih cini mi se poludjela, nijesu ljudi svjesni koliko smo i osjetljive i koliko nam je sve to bitno, da cak i same radimo neke nalaze eto da minimiziramo mogucnost da ne uspije. I onda u takvoj situaciji treba ti neko da te vodi kroz sve to ko je i strucan ali isto tako i ko moze i da ti objasni sve sto te zanima, da se nasali, koga mozes da okrenes kad hoces i znas da nece biti ljut kad ga pozoves nesto da pitas.

Sto se hiper tice da znas za sljedeci put, obavezno do 4l tecnosti dnevno od toga bar litar nekog pica koje sadrzi elektrolite, ja sam nasla onu aqua vivu za sportiste kao sok, nalivam se i dalje. Zasad nema hiper, ali pijem i terapiju

26/03/2016
5:32 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1598sp_Permalink sp_Print

To je samo jedan dio od onog sto sam prosla…ma uzas…

Niko me nije pripremio na to da postoji mogucnost da nakon odmrzavanja embrioni mogu boti losi…moglo je ‘ladno da se desi da mi nijesi imali sta vratiti nakom 6 mjeseci cekanja transfera…kroz cijelo taj period embrioni su savrseni,razvijeni ma odlicni…i samo odjednom ne valjaju…cak ni od ta dva koja su mi vratiti jedan je samo bio dobar a drugi je imao anomalije…eto…

Kad sam to jutro otisla po te ostale nalaze i kad sam pitala zbog cega se desilo da su losi jer su cijelo vrijeme bili super…doktor je samo rekao “pa eto desava se i to…” umjela sam i ja dati sebi takav odgovor…

55 odmaras li?

26/03/2016
5:58 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

55 bravo bravo! To su dobri mali embriončići i nadamo se da će lijepo da se smjeste kod mame! 🙂

Odmaraj što više možeš, pogotovo tih prvih 3-5 dana. A i kasnije, nemoj da dižeš ništa teško i drži se podalje od kućnih poslova. E, da i podalje od raznih foruma..nema potrebe da se opterečuješ, a pogotovo kad kao krenu simptomi, jer je svaki organizam različit!

Svetlana22..uh..mislim da te mi ovdje razumijemo najbolje. Tek kad sam ušla u ovu priču ja sam ukapirala gdje mi živimo i koliko je ljudski život nebitan..nažalost ako nemaš vezu da te taj dr pogleda kako treba, oni samo otaljavaju posao! A mislim da smo mi jaaaako osjetljiva grupa pacijenata. Iz mog dosadašnjeg iskustva njima osim stručnosti, fali i humanosti! Oni nažalost zaboravljaju da smo svi mi ljudi! Ali to je već neka viša filozofija zašto je to tako.

Evo moje iskustvo je sljedeće..nisam bila zadovoljna saradnjom sa jednim doktorom i onda sam odlučila da prvu ivf radim kod dr Motrenko. Pa šta da vam kažem..ni tu nisam prezadovoljna sa komunikacijom ali nekako sam odlučila da vjerujem toj ženi jer je zaista veliki stručnjak. Komunikacija je vrlo teška jer ona se naravno stručno izražava i kad se ja okuražim nešto da pitam! A ja opet na drugu stranu nisam htjela da postavim niti jedno pitanje viška..takav sam tip i užasno poštujem svačiju profesiju! Nažalost profesionalizma, makar u odnosu i komunikaciji nema nigdje…i eto, priča se vrti u krug! Ja recimo nisam imala doktorkin broj, embriolog me nikad nije pozvao da kaže šta je sa embrionima i to nisam znala sve dok nisam legla na sto da radimo embrio-transfer. E onda mi je doktorica saopštila da su jajne ćelije bile loše i da je ona RAZOČARANA! Ja ne znam kako sam preživjela taj dan kao ni par dana poslije, dok sam se pohvatala sa sobom.. 

Neće se svi složiti s mnom..recimo Jaca ima potpuno drugačije iskustvo sa njom, ali eto to je moje. Dakle ne osporavam da je doktorka jako veliki stručnjak, ali ostale stvari nisu idealne a mogle bi biti mnogo bolje i humanije.

26/03/2016
6:11 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1600sp_Permalink sp_Print

Onda se razumijemo…

Ja se malo osjecam bijesno i ljuto zbog Arsa…

Ali ajde…ne mogu nista promjeniti…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
4 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner