Igračkoteka i Razvojni centar udruženja Roditelji u Podgorici organizuju iduće sedmice dvije radionice za djecu predškolskog uzrasta. Kroz interaktivne aktivnosti mališani će razvijati vještine koje su važne za polazak u školu, a na kreativan način učiće o ljudskom tijelu.
Radionice se održavaju u prostoru Igračkoteke i Razvojnog centra u Ulici Bracana Bracanovića 74/a u Podgorici. Zbog ograničenog broja mjesta, obavezno je prijavljivanje na e-mail [email protected], broj telefona 020 22 10 00 ili u inbox Facebook stranice Igračkoteka i Razvojni centar.
U utorak, 29.marta u 19 sati biće održana radionica Da nam škola bude laka, koju realizujemo u saradnji sa obrazovnim centrom Baltazar, koji ima licencu za sprovođenje programa.
Ovaj obrazovno – razvojni program namijenjen je djeci uzrasta od 4 do 6 godina i cilj mu je da kroz razvoj fine motorike, socijalne i emocionalne zrelosti, opažanja, pamćenja i pažnje omogući djeci lakši i uspješniji prelazak iz vrtića u školu. Program se izvodi kroz interaktivne aktivnosti koje uključuju timski rad, saradnju i osamostaljivanje. Na taj način podstiče se razvoj intelektualne, socijalne i emocionalne spremnosti djeteta. Neke od aktivnosti kojima se stimuliše rani razvoj su grafo-motoričke vježbe, vježbe opažanja, slušanja i pričanja, matematičko-logičke vježbe i poligon spremnosti. Radionicu vodi Ivana Leovac Radulović.
U četvrtak, 31. marta u 18 sati uslijediće nova kreativno – edukativna radionica, pod nazivom Nisam više Čiča Gliša, koja je namijenjena djeci uzrasta od 4 do 6 godina.
Tokom ove radionice djeca će imati priliku da uče o ljudskom tijelu, što predstavlja jedan od važnih razvojnih zadataka za djecu predškolskog uzrasta. Crtanje ljudskog tijela za djecu predstavlja put ka spoznaji sebe i svijeta koji ih ukružuje, a crtež je važan pokazatelj emocionalne zrelosti, motornog i preceptivnog razvoja. Najprije djeca crtaju poznatog Čiča Glišu, a kasnije je važno da nauče kako da nacrtaju čovjeka onako kako on zaista izgleda. Zahvaljujući timskom radu, uz edukativne aktivnosti, na radionici ćemo uspjeti da nacrtamo dječaka i djevojčicu, koji će biti naši novi drugari.
Radionicu vodi psihološkinja Aleksandra Vojvodić, a broj mjesta je ograničen na 10.
Radionice će biti organizovane u skladu sa svim propisanim mjerama protiv širenja epidemije COVID-19.